Wydrukuj tę stronę

O nas

Sport jako aktywność fizyczna może przybrać formy zorganizowane, jak i indywidualne, spontaniczne. To także pewna filozofia życia, co bezpośrednio przekłada się na kondycję zdrowotną.

Aktywność sportowa wynika z naturalnych potrzeb człowieka – potrzeby ruchu i potrzeby rywalizacji. W ramach tej pierwszej potrzeby mieści się także rozwój sprawności fizycznej, nabywanie umiejętności ruchowych.
W ramach drugiej – społeczna rola sportu. Dla mieszkańców miasta sport stanowi jedną z form integracji, budowy wspólnej tożsamości.

Rolą samorządu lokalnego jest ukierunkowywać rozwój sportu w mieście - zarówno masowego, jak iwyczynowego. Aby jednak robić to sprawnie i w sposób zorganizowany, potrzebna jest wewnętrznie spójna wizja, która obejmie wszystkie obszary aktywności sportowej.

W zakresie tej wizji jest rekreacja, turystyka, sport masowy, a także wszelkie formy wyczynu. Ośrodek Sportu
i Rekreacji poprzez swoją działalność na rzecz sportu realizuje powyższe cele, stale podnosząc jakość oferowanych usług.

 

W obecnym kształcie OSiR Gorlice administruje następującymi obiektami sportowymi:

  • Hala sportowa
  • Lodowisko
  • Kryta pływalni
  • Basen otwarty 50 m
  • Zespół boisk piłkarskich
  • Wyciąg narciarski w Małastowie

W ciągu roku na naszych obiektach rozgrywanych jest ok. 150 zawodów sportowych. Do najpopularniejszych należą Gorlicka Liga Piłki Halowej, Otwarte Mistrzostwa Gorlic w Pływaniu, Turniej Małego Pola w Piłce Nożnej, Mistrzostwa Gorlic w Siatkówce Plażowej. Jesteśmy również współorganizatorem Weekendu Naftowego – imprezy, która popularyzuje biegi uliczne.

 

Na naszych obiektach rozgrywają mecze mistrzowskie drużyny m.in. Glinika Gorlice, Ekstremu, Glimaru Gorlice, GKPS Gorlice, GTK Gorlice.